Hyperloop ile seyahat böyle olacak

Hyperloop ile seyahat böyle olacak

Virgin Hyperloop, baş döndürücü hızlarda bir vakum tüpünde yolculuk etme deneyiminin bir gün nasıl görünebileceğini ve hissedebileceğini gösteren yeni bir video yayınladı.

Ulaşımın geleceği için çok iddialı bir vizyon. Konsept video, check-in işleminden inişe kadar seyahat sürecinin her adımını ele alıyor.

Deneyim, bir uçağa yetişmek için bir havaalanına gitmeyi anımsatıyor. Fakat, aracın iç kısmı, geniş açık kabinler ve yüz yüze oturma yerleri ile demiryolu yolculuğundan daha fazla ilham alıyor.

Bununla birlikte, en büyük fark, yukarıda cömert bir çatı penceresi gibi görünen şey dışında hiçbir pencere olmaması. Bunun nedeni, manyetik olarak havada duran aracın vakum tüpünden 1220 km/s gibi bir hızla geçmesi.

Tasarım ekibi, daha az klostrofobik hissettirmek için, dışarıyı içeriye getirmeye odaklanıyor. Aracın iç mekanlarını tasarlayan tasarım şirketi Teague’nin CEO’su ve başkanı John Barratt,” Tipik toplu taşıma malzemelerinin estetiğini, yeşillik ve ahşap dokulu bantlarla iyimser ve taze bir yaklaşımla değiştiriyoruz.” dedi.

Barratt,” Alçak gönüllü bilgi ekranları da dahil olmak üzere bölmedeki tüm aydınlatmalar değiştirilebiliyor, yolculuk aktivitesine ve seyahat kilometre taşlarına göre ayarlanabilir. ” dedi.

Virgin göre, bu fütüristik ulaşım şekli, ticari operasyonlara en az 2030’a kadar başlamayacak.

Ancak teknoloji ile biraz ilerleme kaydettiğini söyleyebiliriz. Kasım ayında sistemin ilk yolcu testi, iki Virgin Hyperloop Yöneticisini sadece 6.25 saniyede 170 km / s hıza çıkarmayı başardı.
Virgin Hyperloop’un kurucu ortağı ve ilk yolcusu Josh Giegel, New York Times’a verdiği demeçte, “bir spor otomobilde hızlanmaktan çok da farklı değildi” dedi.

Virgin Hyperloop gelecekte, 28 yolcu kapasiteli araçlarıyla saatte binlerce yolcu taşımayı umuyor. Şirkete göre, bireysel kapsüller seyahat sırasında birbirinden milisaniye farklarla hareket edecek.

Şirket şimdi uçmaktan daha uygun fiyatlı hale getirmek için maliyetleri düşürmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Virgin Hyperloop CEO’su Jay Walder “Basit ve uygun fiyatlı değilse, insanlar bunu kullanmayacak ” dedi.

Walder,” günlük yüksek hızlı ulaşım şu anda çoğu insan için mümkün değil, ancak bu kavramı değiştirmek istiyoruz ” dedi. “Şu anda birkaç saat ayrı olan şehirler arasında gidip gelebileceğinizi ve açılabilecek sonsuz olasılıkları hayal edin.” şeklinde sözlerini bitirdi.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.