Playstation 5’in mottosu: Oyunun geleceği

playstation 5 future of gaming oyunun geleceği

Uzay filmlerinden fırlama yeni PS5

Sony 11 Haziranda, PlayStation 5 lansmanında şu ana kadar ki en çarpıcı tasarımı gerçekleştirerek oyun konsolu sektörüne yep yeni bir atılım gerçekleştirdi. 

Japon elektronik devi olan Sony, rakip firmaların oyun konsollarının daha lansman tarihi vermediği bu günlerde PlayStation 5 ürününü satışa bile sundu. Türkiye fiyatlarını şuanlık duyurulmadı. Tahmini Türkiye satış fiyatı dudak uçuklatan cinsten. Tahmini satış fiyatı 6500 lira ile 8000 lira arasında fiyatlandırmaya tutulacağı bekleniyor.

Sony interaktif eğlence şefi Jim Ryan’a göre  “PlayStation 5 ile, oyunların ne olabileceğine dair beklentileri yeniden tanımlayacak gerçekten yeni nesil dönüştürücü oyun deneyimleri sunmak için önemli bir adım atıyoruz” dedi.

Playstation 5 tasarımı fütüristik çizgileriyle dikkat çekti.

PlayStation’ın en büyük rakibi olan Xbox, yeni istasyonunun tanıtım tarihini açıklamamışken, yeni gelecek oyunlarını tanıttı. Bunun yanısıra PlayStation 4 konsolları, 2013’ün sonlarında piyasaya sürülen rakip oyun sistemlerinden bu yana satışlarda Xbox One’ı geride bıraktı.

Gelişen dünyada her gün yeni şeyler görmek artık merakımızı çekmiyor. Ancak karantina sürecimizden bu oyun sektörüne olan ilgi de az değildi. Tahminimiz o ki gelecekte çok farklı ve pahalı bir oyun deneyimi bizleri bekliyor. Hazır mıyız?

Umut Cihan Kaygısız
Kendini şöyle tanımlıyor; “Kendimi bildim bileli okumaya meraklıyım. Zamanında kaldığım yurtlarda dahi gecenin 3’ünde kitap sayfaları hışırdattığımı bilirim. Bunlar övünmek için değil! Keza bir teşvik olması için söylüyorum. Yazmak ta okumak kadar her zaman benim bir tutkum olmuştur. Hikaye, tiyatro, roman. Hepsinden zamanında birer enstantane yazmışlığım vardır.’’ Umut Cihan bir zamanlar sosyal medya ile derinden alakadar olmuş ve YouTuber’lık dahi yapmıştı. Sanat, tasarım, teknoloji, edebiyat, sosyoloji vb. dallara ve özellikle de Tarih alanına çok ilgili.