Google Lens’in ev ödevi ‘filtresi bir görseldeki matematik problemlerini çözebilecek

Google Lens soru çözümü

Google, öğrencilere ve ebeveynlerine, evden çalışmayı biraz daha kolaylaştırmak için birkaç yararlı araç sağlıyor. Mayıs ayında, Google aramalarda 3 boyutlu anatomi modellerini ve hücresel yapıları görüntülemenizi sağlayan bir artırılmış gerçeklik özelliğini kullanıma sundu. Ve yakında teknoloji devi, matematik problemlerini basitçe Google Lens kullanarak bir fotoğrafını çekerek çözmenize yardımcı olacak.

Şirket, yaklaşmakta olan Lens özelliğini güçlendirmek için geçen yıl satın aldığı mobil öğrenme uygulaması Socratic‘in teknolojisini kullanıyor. Geldiğinde, yapmanız gereken tek şey çalışma materyalinizin bir resmini çekmek ve ardından adım adım kılavuzlara ve ayrıntılı açıklayıcılara hızlı erişim sağlamak için çözemediğiniz bir denklemi veya belirli bir sorunu vurgulamak.

Buradaki fikir, size sorun çıkaran matematiksel kavramlara bakmayı kolaylaştırmak, çünkü bunları uygulayabilmek için onları anlayabilmeniz gerekir. Google, Lens özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağını henüz açıklamadı, ancak Socratic’in kendisi iOS ve Android için bağımsız uygulamalar olarak mevcut.

Ayrıca Google, Arama’nın artık keşfedebileceğiniz yaklaşık 100 STEM ile ilgili 3B nesneye sahip olduğunu da duyurdu. Örneğin, “Kuantum mekanik model” i ararsanız, çevrenize eklenmiş bir 3B atom modelini gözlemleyebilirsiniz. Google’ın Eğitim için Program Yönetimi Direktörü Jennifer Holland, salgın nedeniyle evde kalması gereken öğrencilere yardımcı olabilecek diğer araçlara da dikkat çekti  . Çocukların okuma sevgisini artırabilecek Read Along, Google Meet’in canlı altyazısı ve Familly Bell adındaki konuşma özelliği, çevrimiçi bir derse başlama zamanının geldiğinin anons edilmesi bu özelliklerden bazıları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2020’DE ÖNE ÇIKAN SANAL GERÇEKLİK VE ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK TRENDLERİ

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.