Geleceğin otonom ambulansı: Manyone NemBot

otonom ambülans mayone nembot

Sadece iki ay içinde kavramsallaştırılan birçok NemBot Robotik hareketlilik, acil olmayan tıbbi taşımacılığın (NEMT) geleceği otonom ambulans hakkında bir fikir vermek istiyor. Koronavirüs (COVİD-19) pandemisi nedeniyle dünya kapanıyor, bazı ülkeler yeniden açılmaya çalışsalar da, tıbbi maddeleri veya hastaları güvenli ve izole etmek için  daha akıllı ulaşım çözümlerine ihtiyacımız var. Bu konsept, belirli görevleri yerine getirmek için yenilenebilen elektrikli otonom bir araçtır. 

Kabin tek bir kişi için tasarlanmış, ancak UV dezenfektan ışığı gibi bir hasta yatağı ve sağlık ekipmanını barındıracak kadar geniştir. Bu kabin hastanın sağlığı adına kabini dezenfekte ve izole tutmak için gerekli bir ekipmandır. İhtiyaç duyulduğunda, aşıları veya benzeri tıbbi malzemeleri saklamak ve dağıtmak için bir Kriyojenik kapla da donatılabilir. 

Manyone’dan NemBot Otonom Robotik Araç karantina sonrası da yararlıdır. Bu birim kargo teslimi veya atık toplama haline dönüştürülebilir. NemBot sistemi, şehir içi son mil için merkezi olmayan otonom bir aracın ve daha uzun mesafeler için otonom olmayan bir merkezi konvoyun verimliliğini sağlar. Bu konsept robotik mobilite, kompakt boyutu sayesinde oldukça sıkışık kentsel alanlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Ulaşılması zor yerlerde kolayca gezinebilir. Merkezi olmayan konvoy kapıdan kapıya yaklaşım, teslimat sürelerini ve enerji kullanımını azaltmaya yardımcı olur. NemBot ayrıca kaldırıma kolay erişim için adaptif hidrolik ön süspansiyon sistemi ile donatılmıştır, tekerlekli sandalyeler veya tıbbi yataklar için yararlıdır.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.