E-posta gönderebilen ıspanak

Biliminsanları ıspanağı e-posta göndermesi için hackledi

MIT’li bilim adamları, sahiplerine e-posta gönderebileceklerini söyledikleri cyborg ıspanak bitkileri geliştiriyorlar.

Ispanağın aklında çok fazla şey yok, bu yüzden neyse ki gelen kutularını boş sohbet ile doldurmuyor. Bunun yerine, Yahoo News raporları, yapraklarına yerleştirilmiş karbon nanotüpleri sayesinde yakındaki olası patlayıcıları tespit ettiğinde uyarılar göndermek gibi daha önemli şeyleri iletiyor.

MIT kimya mühendisi ve proje lideri Michael Strano, Yahoo’ya verdiği demeçte ” bu, bitki/insan iletişim engelini nasıl aşabileceğimizi gösteren bir cihaz. ” dedi.

Yahoo’ya göre, cyborg ıspanağı daha önce kirleticileri tespit etmek için kullanılmış ve gelecekte iklim değişikliği belirtilerini tespit etmek için de uyarlanabilir. Ispanak bunu yapmak için, gömülü karbon nanotüplerini özel bir kimyasal maddeye maruz bırakarak parlatıyor. Daha sonra yakındaki kameralar değişikliği algılayıp araştırmacılara bir e-posta uyarısı gönderiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ÇİN SÜPER GÜÇ OLABİLECEK Mİ?

“Ama neden ıspanak?” diye kendinize soruyor olabilirsiniz. Veya, “Neden sadece bir sensör yapmıyorsunuz?”

Her şeyden önce, bilimin önünde durmaya nasıl cüret edersiniz? Ancak ikincisi, bitkiler özellikle hava, toprak ve yeraltı sularındaki kimyasalları algılamada iyidir, bu nedenle bu sözde bitki nanobiyotiklerini inşa etmek aslında aynı tespitleri yapmak için bir sensör oluşturmaktan daha kolay.

Strano, Yahoo’ya verdiği demeçte,” Bitkiler çok iyi analitik kimyagerler ” dedi. Toprakta geniş bir kök ağına sahipler, sürekli olarak yeraltı sularını örnekliyorlar ve bu suyun yapraklara kadar taşınmasını kendi kendine sağlamanın bir yolunu buluyorlar. ” diyerek sözlerini noktaladı.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.