Diesel sanal mağazası müşterileri için sürükleyici bir deneyim yaratıyor

diesel sanal mağaza

Diesel ve ana şirketi OTB, dijital showroomlara kendi fikirlerini de katarak doğru markaları yaratmayı başarıyor.

Şirket kısa süre önce, satıcılar ve alıcılarla siparişleri kolaylaştırmak için 360 derecelik bir dijital platform ve sergi alanı olan Hyperoom‘u piyasaya sürdü. Diesel, sanal showroom aracılığıyla sipariş alma sürecini kolaylaştırmayı ve şirketin müşterilerle olan alışverişlerinin şahsen gerçekleşemeyeceği gerçeğinin etkilerini “en aza indirmeyi” hedefliyor.

OTB, bu projede son derece etkileşimli ve markalı çevrimiçi mağazalara izin veren artırılmış ve sanal gerçeklik yazılım platformu olan Obsess ile çalıştı. New York City merkezli teknoloji firması, sanal alışverişi geliştirmek için Levi’s, Farfetch ve Tommy Hilfiger markaları ile de çalıştı.

Alıcılar Hyperoom’a bağlandıklarında Diesel’in İlkbahar / Yaz ’21 koleksiyonlarının videolarını izleyebilir ve sanayiden ilham alan dijital bir alanda 360 derecelik ekranlarda işlenmiş giysileri ve aksesuarları keşfedebilirler. Ürün açıklamalarına sahip ayrıntılı 2D resimler de mevcut.

Ayrı bir alan, denim ürünlerini ön plana çıkararak alıcılara her stile “uygun video” izleme fırsatı sunacak. Şirket, yüksek kaliteli işlenmiş görüntülerin “fiziksel ürünün dokunuşunu ve hissini yeniden yaratmasına” yardımcı olduğunu söylüyor. Alıcılar ayrıca süreç boyunca bir Diesel temsilcisiyle bağlantılıda olabilecek ve basit bir arayüz, alıcıya bir siparişi sonuçlandırmaya hazır olduklarında seçimlerine genel bir bakış sağlayacak.

OTB için bir iletişim ve iş çözümü sağlamanın yanı sıra, Hyperoom ayrıca sürdürülebilirlik odaklı çevresel faydalar da sağlıyor. Şirket, bu yeni satın alma platformuyla, showroomlarında sergilenmek üzere oluşturulan örnek sayısını “önemli ölçüde azaltacağını” ve yeni koleksiyonları görüntülemek için seyahat etme ihtiyacını azaltacağını söylüyor.

Şirketin iddiasına göre, yalnızca Milano’daki yerel trafiğin karbon emisyonları azalmayacak, aynı zamanda dünyanın her yerinden alıcılar bu inanılmaz yeniliğe katıldıkça, uçuşlarda önemli bir azalma olacak.

Bu yeni teknoloji Dizel ile sınırlı olmayacak. Amiri, Maison Margiela, Marni ve daha fazlası dahil olmak üzere her OTB markası, platformun özelleştirilmiş bir bölümü aracılığıyla kendi stilini ve kişiliğini koruyarak Hyperoom’da var olacak.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.