DARPA jet lag etkisini azaltan implant üretiyor

DARPA asker

Sansasyonel bir buluş: ADAPTER

DARPA’nın yeni Çevresel Hazırlık için Gelişmiş Uyum ve Koruma Aracı (ADAPTER) programı, askerlere kendi fizyolojileri üzerinde kontrol sağlayabilen bir biyoelektronik taşıyıcı bir implant yerleştirerek, insan vücudu için bir seyahat adaptörü geliştirmeyi amaçlıyor.

İmplant uyku kalitesini artırıyor, ishale ve gıda zehirlenmesine neden olan bakterileri ortadan kaldırıyor.

Entegre sistem, yeni bir zaman dilimine veya gece görevlerinden sonra normal bir uyku düzenine geri dönmek için uyku döngüsünü düzenleyecek, yiyecek ve suyun tüketilmesinden sonra gezgin ishaline neden olan bakterileri ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmış. “ADAPTER programının amacı, vücudun kendi içindeki terapileri üretmektir. ADAPTER, bir savaşçının sirkadiyen ritmini yönetir ve jet lag veya shift lag gibi bir kesintiden sonra normal uykuyu yeniden kurma süresini yarıya indirir. Aynı zamanda, gezgin ishalin en iyi beş bakteri kaynağını ortadan kaldırarak, güvenli yiyecek ve su sağlayabilir. Her ikisi de savaşçıların sağlığını ve hareketliliğini artıracak, ”diyor DARPA ADAPTER program yöneticisi Ph.D. Paul Sheehan.

DARPA’nın ilerleyen zamanda da bizleri korkutan çalışmalar yaparak ABD askerlerini nasıl birer ölüm makinesine dönüştüreceğini göreceğiz.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.