Çin’deki madenciler 5G ile evden çalışıyor

Çin'deki madenciler 5G ile evden çalışıyor

Çin’in Henan Eyaleti, Luanchuan ilçesindeki madenciler, evden ağır endüstriyel işler yapmak için uzaktan kumandalı 5G özellikli araçlar ve makineler kullanıyor.

Devlet yayın kuruluşu CCTV’nin haberine göre, Çin Molybdenum adlı şirket, 2019 yılından bu yana Çin’in orta kesimindeki Sandaozhuang madeninde 5G teknolojisini uyguladı.

2019 yılından bu yana, 5G teknolojisi Luanchuan County, orta Çin’in Henan Eyaleti’nde Çin Molybdenum Co, Ltd Sandaozhuang Madeni üretim için uygulanmaktadır. Yüksek hızı ve düşük gecikme hızıyla, çalışanların madendeki araç ve makineleri uzaktan hassas bir şekilde kontrol etmelerini sağlar.

.   Sergilenen bir dizi fotoğraf, şu anda endüstride mevcut olan teknolojik harikayı gösterdi.

Dünya COVID-19 salgını tarafından tahrip olmaya devam ederken, teknolojik başarı mavi yakalı işçilerin silolarda çalışmasına izin vermektir.

CCTV, 5G teknolojisinin, yüksek hız ve düşük gecikmeli bağlantı sayesinde işçilerin madendeki ekipmanı hassas bir şekilde uzaktan kontrol etmelerini sağladığını söyledi.

Bu, işçilerin yerinde kaba ama hassas işler yaparken gerçek zamanlı olarak ne yaptıklarını görebilmeleri anlamına gelir.

Sonuç olarak, olay yerindeki araçlar kendilerini çalıştırabilen hayalet makineler olarak görünürler.

Bu ne demek?

Bu tür görüntülerin kullanımı, Çin‘in teknolojideki ilerlemesini göstermektir ve bu belki de Huawei’ye bir gönderme olabilir. Bununla birlikte, teknolojinin dağıtımının herhangi bir eksikliğini ve erken aşamalarını ortaya çıkarmaz. Uygulamanın kapsamı, kaç işçinin görevlerini saha dışında yürütebileceği gibi durumlar da belirsizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİR SONRAKİ PANDEMİ DAHA AZ AĞAÇ KESEREK ÖNLENEBİLİR

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.