Kullanıcaları kalça izlerinden tanıyan akıllı tuvalet cihazları

klozet

Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar kanserin erken uyarı işaretlerini ve daha birçok hastalığı tespit edebilen akıllı bir tuvalet cihazı yaptılar.

Geçen atıkları analiz etmenin püf noktası; kullanılan kameralar, test şeritleri ve yapay zeka. Bu uygulama ayrıca doğru bir teşhis için tıp uzmanlarına bilgi yollayabiliyor. Bu teknolojinin genetik olarak belirli hastalıklara yatkın olanlar için yararlı olduğu kanıtlanmış. Prostat kanseri veya irritabl bağırsak sendromu geliştirme riski yüksek olanlar için de faydalı olabilir.

Cihaz evinizdeki klozet içine monte ediliyor ve değerlendirme için bir uygulamaya bağlanıyor. Bu akıllı tuvaleti benzersiz kılan şey ise “anal baskı biyometrik verileri” aracılığıyla her kullanıcıyı tanımlama yeteneği.

Çalışmanın ortak yazarı Dr.Sanjiv Gambhir’e göre, konsept 15 yıldan daha eski olmasına rağmen ilk zamanlar bu fikrini açıkladığında insanların bununla dalga geçmesinden çekindiğini belirtiyor.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.