Adobe Photoshop destekli yapay zekalı kamera uygulamasını yayınladı

2019’un Kasım ayında duyurmuş olduğu, Adobe’nin yeni uygulaması. İOS ve android marketlerde bugün kullanıma açıldı, yapay zekâ destekli bu uygulama, kamera uygulamaları arasında zirveye oturacak gibi öngörülüyor.

Adobe’nin yayınlamış olduğu yeni kamera uygulamasında, yüzleri, manzaraları, özçekimleri, yiyecekleri tanıma yeteneğine sahip ve bu fotoğrafları anlık olarak photoshop yazılımıyla gök yüzüne ek yıldızlar, bulutlar gibi eklentiler yaparak farkını ortaya koyuyor.

Uygulama, sosyal medya için fotoğraf düzenleyenlere anlık olarak dokunuşlarla zaman tasarrufu yaptığını kanıtlamış oluyor. Kim ışık kirliliği yaşayan büyük şehirlerde fotoğrafına yıldız eklemek istemez ki.

Uygulama, yazılımını çift ve daha fazla lensli cihazların derinlik algılama yeteneklerini kullanarak öndeki ve arkadaki cisimleri ayırt edebilmesi üzerine tasarlanmış. Adobe, geleceği şekillendiren telefon teknolojilerine yeni yazılımlar üreterek farkını açıkça gösteriyor.

Daha öncelerde Adobe yazılımlarını kullanan kullanıcılar. İşlem yaptıkları fotoğrafları önce RAW formatında cihazlarına kaydedip sonra başka bir Adobe uygulamasıyla fotoğraflarını, sosyal medyada paylaşabilecekleri JPG formatına çevirmeleri gerekirken. Bu işlemler artık geride kalıyor.

Adobe Photoshop Camera uygulamasında kütüphaneden seçtiğini filtreyi uygulayabilir yada kendi filtrenizi oluşturabilirsiniz.

Umut Cihan Kaygısız
Kendini şöyle tanımlıyor; “Kendimi bildim bileli okumaya meraklıyım. Zamanında kaldığım yurtlarda dahi gecenin 3’ünde kitap sayfaları hışırdattığımı bilirim. Bunlar övünmek için değil! Keza bir teşvik olması için söylüyorum. Yazmak ta okumak kadar her zaman benim bir tutkum olmuştur. Hikaye, tiyatro, roman. Hepsinden zamanında birer enstantane yazmışlığım vardır.’’ Umut Cihan bir zamanlar sosyal medya ile derinden alakadar olmuş ve YouTuber’lık dahi yapmıştı. Sanat, tasarım, teknoloji, edebiyat, sosyoloji vb. dallara ve özellikle de Tarih alanına çok ilgili.