3D yazıcı ile oluşturulmuş köy

3d beton yazıcıyla yapılan köy

Bir yıl önce ICON firması, hayallerdeki bir evi 3D yazıcı ile yazdırmayı başardı ve şimdi de evsizler için 3D baskılı evlerden oluşan bir köy oluşturuyor.

 500 metrekarelik bir alanda, ICON’un şık yeni yapıları, sadece birkaç gün içinde 3D olarak basıldı – bu evlerin yapımı sadece 27 saat sürdü. İlk bina, Austin’in yeni First Community’ sinde bir karşılama merkezi olarak hizmet verecek! Köy — kronik evsizlikten çıkan kadın ve erkeklere ekonomik konut sağlayacak 51 dönümlük bir kalkınma projesi. Altı yeni 3D baskılı ev bu yıl sonuna kadar köye eklenecek – ve ICON bunların geleneksel evlerden çok daha düşük bir maliyetle inşa edilebileceğini iddia ediyor.

İlk önce tamamlanan yapı, topluluğun 3D baskılı karşılama merkezi! Austin, Teksas’taki köy toplam 27 saatte inşa edildi. Bu, ICON’un yakında konut geliştirme için basacağı ev türlerine bir örnek oluşturuyor.

ICON’un yapım süreci otomatik makineler, gelişmiş yazılımlar ve Lavacrete adını verdikleri tescilli bir betona dayanıyor. Evler yapısal olarak sağlam ve maliyeti geleneksel evlere göre daha düşük.

Topluluğun İlk Kâr Amacı Gütmeyen Mobil Loaves & Fishes kurucusu ve CEO’su Alan Graham, “ICON teknolojik olarak ev inşasına yeni bir bakış açısı getiriyor,” diyor. Garaham’ın umudu, ICON’un Austin’in evsiz nüfusunun yaklaşık% 40’ını barındırabilecek bir mahallenin tamamını basabilmesi.

Karşılama merkezi, 3D baskılı yaşamı iyi bir şekilde temsil ediyor. Logan Mimarlık tarafından tasarlanan karşılama merkezi, ev eşyaları şirketi Industry West ve iç tasarımcı Claire Zinnecker tarafından hazırlanan ve modeli oldukça havalı yapan; siyah, beyaz ve doğal ahşap kaplamalara sahiptir. Ekip, bir zamanlar gelecekteki bina için bir konsept olan örneği, ev arayanlar için yaşanabilir, aynı zamanda arzu edilen bir alana itti.

Ev eşyaları şirketi Industry West ve iç mimar Claire Zinnecker, karşılama merkezinin güzel tasarımını daha da güzelleştirmek için işbirliği yaptı.

Bir ev olmasa da, karşılama merkezi ICON tarafından yazdırılmaya hazır birkaç tasarımdan biridir. Mobile Loaves & Fishes’dan Graham daha fazlasını umsa da, mahallede bu yılın sonuna kadar en az altı basılı ev daha yer alacak.

Müşterileri şık restoranlar ve oteller olan Industry West, düşünceli bir alanın iyileştirici gücünü ve etkisini biliyor. Kocası Jordan ile birlikte şirketini yürüten Anne England, “Bir şeyleri geri verme konusundaki dünya görüşümüzle, ücretsiz veya indirimli mobilyalar sağlamak için genellikle kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz.’’ Şirketin envanterini seçerken kişisel dokunuşlarda bulunuyorlar.

Önce Topluluk! Köy, ülkede gelişmiş baskı teknolojisi ile evsizliğe hitap eden tek gelişmedir – ancak bu yakında değişebilir. ICON’un kurucu ortağı ve CEO’su Jason Ballard, “Sanırım [karşılama merkezini] gören herkes bunun bir gelecek projesi olduğunu hissedecek” diyor.

Konut projesi, ICON firması için eldiven gibi uygun bir proje oldu. Ancak bu, genel olarak uygun fiyatlı konut pazarında önemli bir çentik oluşturabilecek bir teknoloji için sadece bir ilk uygulamadır – şirket aynı zamanda Latin Amerika’da 3D baskılı bir köy üzerinde de çalışıyor.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.