Elon Musk: ”Neuralink doğrudan beyninize müzik yayını yapacak”

neuralink beynimize müzik yayını yapacak

“Evet”

Elon Musk’ın beyin hackleme girişimi Neuralink, uzun zamandır beklenen 28 Ağustostaki sunum için vites yükseltti. Musk Neuralink konusunda alaycı davranmaktan kendini alamıyor gibi duruyor.

Bilgisayar bilimcisi Austin Howard, Musk’a Twitter’da bir gün böyle bir arayüz üzerinden doğrudan müzik dinleyip dinleyemeyeceğimizi sorduğunda – doğrudan beyne, başka bir deyişle, kulaklık kullanmadan yapılan aktarım – Musk sadece ketum bir biçimde “evet” demekle yetindi. Kafatası Lazerleri Neuralink’in üzerinde çalıştığı şey hakkında hala pek bir şey bilmiyoruz. Şimdiye kadarki en doyurucu bilgiyi 2019’da bir kafatasına lazerler tarafından açılmış deliklerden iliştirilmiş bir cihazın tanıtımında almıştık.

Musk, son zamanlarda yayınlanan bir podcast programında, cihazın ilk versiyonlarının büyük ölçüde Parkinson gibi beyin rahatsızlıklarında görülen kırık sinir bağlantılarını onarmayı amaçladığını söyledi.

Neuralink’in kulağı ve duyma sinirlerini es geçip, müziği doğrudan beyne büyülü bir şekilde aktarıp aktaramayacağı konusunda hala kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak Musk halihazırda daha büyük bir hedef belirlemiş durumda. Başka bir Twitter kullanıcısı tarafından Neuralink cihazlarının “gerektiğinde oksitosin, serotonin ve diğer kimyasalların salınmasını teşvik etmesine yardımcı olup olamayacağı sorulduğunda” Musk başka bir ketum “evet” ile cevap verdi.

Bu küçük çip sayesinde Neuralink beyne direkt olarak müzik yayını yapabilecek.

Eleman aranıyor!

Hali hazırda bazı yüksek teknoloji kulaklık markaları müziği doğrudan beyninize yollamayı başarıyor olsa da bunu kafatası kemiklerinizi titreştirerek yapıyorlar doğrudan nöronlarınızı uyararak değil.

Büyülü müzik aktarımı ve daha fazlasını gerçeğe dönüştürmek için Neuralink, daha fazla beyine ihtiyaç duyuyor. Musk geçenlerde Neuralink’in eleman ihtiyacıyla ilgili şu tweeti attı : “Eğer telefon ve giyilebilir cihazlardaki mühürleme, sinyal işleme, kablosuz şarj, batarya süresi gibi zor problemleri çözdüyseniz lütfen Neuralink’te çalışmayı göz önünde bulundurun.”

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.