Evden yapılabilecek yüksek gelirli meslekler

evden çalışma
evden çalışma home office çalışma

Koronavirüs sebebiyle dünyada çok fazla insan evden çalışmak durumunda kalınca mesleklerin geleceği ile ilgili de fikirler oluşmaya başladı. Gelecekte büyük ilgi görecek mesleklere gelmeden halihazırda evden yapılabilecek meslekler de bir hayli ilgi çekmeye başlamış durumda. Business Insider‘da yayınlanan bir haberde pandemiden dolayı evden çalışmaya devam ederek yüksek gelir elde edilebilecek meslekler sıralanmış. O meslekleri sizler için derledik.

 

İş Geliştirme Uzmanı

İş geliştirme uzmanları; şirketlerine yeni müşteriler bulur, bu müşterilerin ihtiyaçlarını belirler, yeni pazarlar tespit eder ve bunlara uygun stratejiler geliştirir.

 

Web Arayüz Geliştirici

Web arayüz geliştirici, internet sitelerinin ve internet altyapılı uygulamarın arayüzünü tasarlar ve bu tasarımların testlerini gerçekleştirir. Bu tasarımların kullanım performasını geliştirmekle de ilgilenir.

 

Pazarlama Yöneticisi

Pazarlama ekipleniri yönetir ve bu ekibin yürüttüğü kampanyaları belirler ve ardından raporlamasını yapar.

evden çalışma 2

Klinik Psikolog

İnsanların hayatlarındaki duygusal, zihinsel davranışsal sıkıntıları tanımlar. Gözlem, görüşme ve testlerle varolan sorunları belirler. Kişilerin ihtiyaçlarına göre tedavi yöntemleri oluşturur.

 

Halkla İlişkiler Yöneticisi

Halkla ilişkiler yöneticisi, firmaların kurumsal kişiliğini oluşturacak ve geliştirecek unsurların oluşturulmasını planlamak ve yönlendirmekle sorumludur.

 

Mobil Uygulama Geliştirici

Mobil dünyada iş ihtiyaçlarını karşılayacak yazılım ve uygulamaları tasarlar ve geliştirir. Bugün iOS ve Android gibi platformlarda sayısı yüz milyonları bulan uygulamalar Mobil Uygulama Geliştiricileri tarafından gerçekleştirilmektedir.

evden çalışmak 3

Siber Güvenlik Analisti

Siber tehditleri önlemek, tespit etmek için farklı teknolojilerden faydalanarak şirketlerin sistemlerini korumakla görevlidir.

 

Ürün Müdürü

Bir firmanın ürettiği ürünlerin doğru şekilde piyasaya sunulması için çalışır. Pazarlama çalışmalarından karlılığı ve satış hacmini artırmaya kadar pek çok süreci takip eder.

 

Art Direktör

Kreatif çalışmaların görsel öğelerini, yönetmen ve proje yöneticisinden aldığı direktiflerle ortaya çıkarır. Günümüz reklamcılığında önemli pozisyonlardan biridir.

 

Bulut Uygulama Tasarımcısı

Bulut sistemlerinde çalışacak yeni uygulamalar geliştirip bu uygulamaların doğru çalışmalarından sorumludurlar.

 

 

 

Meriç Özadak
Meriç Özadak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon lisans ve Next Akademi yüksek lisans mezunudur. Video ajansı vidyozz'un kurucusudur.