Uçan arabalara ABD’de izin çıktı!

uçan araba yasası

Amerika Birleşik Devletleri’nin özgürlüğüyle ünlü New Hampshire eyaleti, araba yollarında uçan araba kullanmasına izin veren bir yasa çıkardı. Bunun sayesinde uçan bir araba satın aldığınızda -en azından bu eyalette- önünüzde yasal bir engel kalmayacak.

Tasarıyı sunan eyalet temsilcisi Sherman Packard, NHPR‘ye yaptığı açıklamada “Yasalarda bu tür araçların yolda olmasına izin verecek hiçbir şey yoktu. New Hampshire’da olmasına izin vermek için bu tür bir mevzuatı geçirmek zorundaydık.” ifadelerini kullandı.

Yolların Savaşçısı

CNET, yasaların, uçan arabaların gerçekten gökyüzüne çıkmasına izin vermediğini ve ayrıca kamu yollarında gitmelerine veya yollara inmelerine izin vermediğini belirtiyor. Ayrıca sitenin gündeme getirdiği bir başka aykırı teknik de; çok sayıda yeni başlayan ve daha büyük şirketler, uçan arabalar üzerinde çalıştıklarını söylüyor olsa da, aslında uçan bir araba satın alamıyor olduğunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KÜÇÜK CYBERTRUCK VERSİYONU AVRUPA’YA “BÜYÜK İHTİMAL” GELİYOR

Ancak, araçlar gerçekten satışa çıktığında – havacılıkta uzun zamandır beklenen bir rüya – yasa sayesinde, uçan arabaları milletvekillerinin daha önce yasal olmadığını söyledikleri eyalet yollarında kullanabileceğiz.

Jetson Tasarısı

New Hampshire Havacılık Müzesi genel müdürü Jeff Rapsis, NHPR’ye yaptığı açıklamada, uçan otomobillerin başlangıçta trafiği çok etkilemeyeceğini ve yasanın motorcuların uyum sağlamasını kolaylaştıracağını söyledi.

NHPR’a, “Otobanda ilerliyorsanız, arkanızdan gelen sıra dışı hava aracı gibi bir cihaz görmeyeceksiniz” dedi. “Uçan arabalar yoldayken normal bir araba gibi duracak ve böyle davranacak.”

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.