Küçük Cybertruck versiyonu Avrupa’ya “büyük ihtimalle” geliyor

Tesla Cybertruck Avrupa'da küçük versiyon olacak

Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, gönderdiği tweet ile Cybertruck hakkında önemli bir bilgi verdi. Musk’ın belirttiğine göre devasa yapısıyla öne çıkan Cybertruck’ın daha küçük bir versiyonu Avrupa’da “büyük bir ihtimalle” satışa sunulacak.

Cybertruck’ın resmi olarak lanse edilmesinden bu yana Elon Musk’tan araçla ilgili olarak birçok açıklama geldi. Cybertruck sahiplerinin araçlarının rengini değiştirmesi için renk kaplama yaptırmaları gerektiği yönünde açıklamada bulunan Musk, daha sonrasında ise Cybertruck’ın güncellenmiş bir adaptif havalı süspansiyon barındıracağı yönünde bilgi aktarmıştı.

Prototip aşamasındaki haline göre önemli değişiklikler geçiren Cybertruck’ın tasarımında iki ana değişikliğin yapıldığı belirtilmişti. Baş tasarımcı ile çalışmalar yaptıklarını ifade eden Musk, tasarımın yüzde 3 oranında küçültüldüğünü ve pencere eşiği yüksekliğinin azaltıldığını dile getirmişti. Ancak tasarımda küçülmeye gidilmiş olması yeterli gelmemiş olacak ki Elon Musk daha küçük bir Cybertruck modeli için kapıyı açık bıraktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: UÇAN ARABALARA ABD’DE İZİN ÇIKTI!

Bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’ı etiketleyerek Tesla Model Y satın almayı düşünmediğini ve Cybertruck istediğini ancak bu aracın küçük bir versiyonunun daha iyi olabileceğini belirtti. Musk da buna yanıt olarak böyle bir modelin büyük bir ihtimalle yakında yola çıkacağının sinyalini verdi.

Bir diğer Twitter kullanıcısı ise aracın uzunluğundan ziyade genişliğinin azaltılmasının daha önemli olduğunu vurguladı. Özellikle şehirlerde kullanılan pick-up araçlarının tüm açılardan küçük olmamasına rağmen dar bir yapıda olmasıyla kolay kullanım sunduklarını dikkat çekti. Elon Musk söz konusu tweet’e ise “Doğru” şeklinde yanıt vererek bu görüşe katıldığını ifade etmiş oldu.

Cybertruck şüphesiz son zamanların en çok konuşulan otomobillerinden biri. Fütüristik tasarımı, sağlam gövdesi ve etkileyici özellikleriyle ön plana çıkan araçla ilgili ortaya çıkan her bir detay otomobil severleri heyecanlandırmaya yetiyor. Elon Musk’ın açıklamalarına göre şu anda 200 binin üzerinde ön sipariş rakamına ulaşan aracın net ön sipariş miktarı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Giriş versiyonu 39.900 dolar fiyat etiketine sahip olan Cybertruck’ın 400 kilometre, 500 kilometre ve 800 kilometre menzilli olmak üzere 3 farklı versiyonu bulunuyor. 2021’in sonlarında üretim bandından inmesi beklenen otomobilin ön siparişleri ise Tesla’nın resmi internet sitesi üzerinden alınmaya devam ediyor.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.