Elon Musk’tan müjde: 5. Seviye otonom araçlar yollarda olacak!

elon musk
Elon Musk

Tesla, Elon Musk’ın CEO’su olduğu lider teknoloji şirketlerinin başında geliyor. Şimdi ise yeni nesil 5. Seviye otonom araçları yollara doğru sürmeye başlayacaklar. Bu yıl sonunda ise kullanıma başlanacağı duyuruldu.

Elon Musk, Çin’in Şangay kentinde gerçekleştirilen Dünya Yapay Zeka Konferansı’nda (WAIC) görüntülü şekilde yer aldı ve 5. Nesil otonom araçların piyasaya sürülmesi ve daha birçok konu hakkında bildiride bulundu. Açıklamasında, artık dünyanın 5. Nesil özerk (otonom) üretme konusunda bir zorluğu kalmadığını ve artık koyca bu nesille geçebileceklerini söyledi.

Amerika sınırları dışında ilk Gigafactory olma özelliğine sahip olan Şanghay’daki tesisine değinen Musk, orayı ziyaret etmek için sabırsızlandığını, tesiste Model 3 üretildiğini ve Tesla’nın yeni küçük crossover otomobili olan Model Y’nin de üretiminin hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Umut Cihan Kaygısız
Kendini şöyle tanımlıyor; “Kendimi bildim bileli okumaya meraklıyım. Zamanında kaldığım yurtlarda dahi gecenin 3’ünde kitap sayfaları hışırdattığımı bilirim. Bunlar övünmek için değil! Keza bir teşvik olması için söylüyorum. Yazmak ta okumak kadar her zaman benim bir tutkum olmuştur. Hikaye, tiyatro, roman. Hepsinden zamanında birer enstantane yazmışlığım vardır.’’ Umut Cihan bir zamanlar sosyal medya ile derinden alakadar olmuş ve YouTuber’lık dahi yapmıştı. Sanat, tasarım, teknoloji, edebiyat, sosyoloji vb. dallara ve özellikle de Tarih alanına çok ilgili.