Elon Musk Tesla otobüsü tweeti attı sonra da sildi

tesla otobüs

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yeni araçları hakkında ipuçları veren tweet’i attıktan kısa süre sonra sildi.

Electrek tarafından tespit edildiği üzere, silinmiş tweette, “Lazım olursa kalabalık (kitleleri taşıyabilen) bir Tesla yapacağız” ve “Belki de daha fazla tünele sahip olmak daha iyidir. Tünel sayımı için pratik bir sınır yoktur. ” diye yazdı.

Patlama, Musk’ın şirketin tünel planlarına verilen ezici yanıtı kabul ettiği sabah bir tweet’e yanıt olarak geldi.

“Bunu çok basitleştirdik” diye yazdı. “Bu noktada, temelde sadece Tesla’ların tünellerde olması, göründüğünden çok daha önemli.”

Elon Musk’ın Boring Company isimli şirketi, kongre müdavimlerini A noktasından B noktasına götürmek için Las Vegas’taki ilk tünelini kazmakla meşguldü.

Ancak The Boring Company’nin ilk çizimlerinde gösterildiği gibi, katılımcıların fütüristik, cam kaplı bölmelerin içindeki tünellerden geçerken, gerçek şu ki, normal eski Tesla’larda tünellerden geçeceklerdi.

Tesla, yedi kişilik bir SUV olan Model X’i veya kargo taşımak için tasarlanmış bir kamyon olan Tesla Semi’yi saymazsanız, henüz yolcu yoğunluğu olan herhangi bir aracı açıklamadı.

Haziran ayında yetkililer, Tesla’nın sonunda Boring Company’nin San Bernardino ilçesindeki son döngüsü için 12 kişi ve bagajlarını taşıyan elektrikli kamyonetler geliştireceğini de iddia etti.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.