Black Mirror yaratıcısı: Dünya dizinin yeni sezonuna hazır değil!

black mirror dünya hazır değil

Drama ve distopya tarzındaki İngiliz televizyon dizisi Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker, “Dünya, şu anda dizinin yeni sezonunu kaldıramayabilir” dedi.

Koronavirüs pandemisi hayatımızın tümünü kaplayan bir parçası haline geldiğinden beri, kendimizi Black Mirror bölümündeymiş gibi hissettiğimiz günler yaşıyoruz. 2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve çekilmiş 5 sezonu bulunan dizi, karanlık içeriği ve geleceğe dair karamsar, dramatik kurgusuyla ilgi çekiyor.

Geçtiğimiz gün yaptığı bir röportajda dizinin yaratıcısı Charlie Brooker yeni sezon hakkında konuştu. Brooker, dizinin 6.sezonu için “İçinde bulunduğumuz durumda dağılan toplum yapısı ve geleceğe dair distopik hikayeleri izleyicinin kaldıramayacağını düşünüyorum” dedi.

Çalıştığı projeler üzerine daha fazla detay vermeyen Brooker, sadece bu tür distopik hikayeler üzerinde çalışmadığını söyledi. “Black Mirror üzerinde şimdilik çalışmıyorum. Komedi üzerine becerilerimi yeniden gözden geçiriyorum, bu yüzden kendimi güldürmeye yönelik senaryolar yazıyorum” diye açıklamaya yaptı.

Pandemi ortamında distopik veya kaotik dizi ve filmlerle duygusal arınmayı sağladığını söyleyen kişiler olsa da, Brooker, yaptığı açıklamayla karantina günlerinin bu gibi içerikler için pek uygun bulmadığını belirtmiş oldu. 

Bu günlerde kaotik ve dramatik içeriklerden kaçınmayı tercih edenler daha eğlenceli ve mutlu edici içeriklere yönelmeyi seçebilir. Bu kategorinin dışındakiler arasındaysanız, yeni sezonu henüz yayınlanmayacak olsa da Black Mirror’ın eski bölümlerini izleyebilirsiniz. Özellikle bazı bölümleriyle içinde bulunduğumuz zamanlara birer öngördüğü niteliğinde olduğu için herkese farklı ve yeni bakış açıları sunabilir. 

Merve Şimşek
1996 yılı Muğla doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki mimarlık eğitimini 2020 yılında tamamladı. Eğitimi sırasında mimari ofislerde gerçekleştirdiği staj çalışmalarına ek olarak Natura ve YAPI dergilerinin editör ekibinde yer aldı. Halen Natura Dergi’nin editörlüğünü yürütüyor. Mimari, sanat, edebiyata ek olarak teknoloji ve bilim konularına ilgi duyuyor. İngilizce ve İspanyolca biliyor.