Rusya suikastçılara kripto parayla ödeme yapılmasından şikayetçi

Rusya Kriptopara

Devlete ait Rus haber ajansı TASS’a göre, suikastçılar artık işlerinin ödemesi olarak kripto para birimlerini kabul ediyor.

Rusya’nın siber ve bilişim suçları dairesi başkanı Konstantin Komarda, TASS’a verdiği demeçte “IT alanında uzman olan ve VPN hizmetlerinden siber güvenliklere kadar anonimliğini korumak ve cezasız kalmak için mümkün olan tüm araçları kullanan profesyonel faillerin vakalarını araştırıyoruz.” Şeklinde belirterek durumun ne kadar kötü olduğunu belirtti.

Örneğin, sözleşme öldürme vakalarında ödeme olarak bir kripto para biriminin kullanıldığı tespit edildi” diye ekledi.

Uzun zamandır ödeme olarak kripto para alan tetikçiler hakkında söylentiler var ancak büyük bölümü sahte haberden başka bir şey değil.

Bu konuda söylenmeleri aslında ironik, çünkü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i eleştirenlerin sonu zehirlenerek veya bir pencereden düşerek ölüm oluyor.

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.