Beşiktaş’ın sponsoru ödemesini kripto para ile yapacak!

Beşiktaş Icrypex sponsorluk

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı artık “Beşiktaş ICRYPEX” olarak sahaya çıkacak. Beşiktaş’a sponsor olan kripto para borsası ICRYPEX, kripto para ile ödeme yapacak.

Kripto para borsası olan ICRYPEX, Beşiktaş’a sponsor oldu. Dünya da ilk kez bir takımın sponsorluk ücreti, kripto para ile ödenecek. Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı artık sahaya ICRYPEX olarak çıkacak. ICRYPEX, sponsorluk haberini twitter hesabından “Gücünüze güç katmaya geldik” sloganıyla duyurdu.

Icrypex ve Beşiktaş Vodafone Park da sponsorluk anlaşması için bir araya geldi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur ÇEBİ, İcra Kurulu ve Genel Sekreter Ahmet Mesut URGANCILAR, Basketbol ve Gayrimenkulden Sorumlu Başkan Umut ŞENOL imza töreninde hazır bulundu. Icrypex’i temsilen katılan, Icrypex CEO’su Gökalp İÇER, siyah-beyazlı takımla imzaları attı.

1.5 yıllık sözleşme karşılığı, 1 Milyon 300 Bin Dolar’a anlaşan Beşiktaş’ın Başkanı Ahmet Nur ÇEBİ törende basın mensuplarına demeç verdi.

ÇEBİ konuşmasında: Galatasaray maçına sponsorumuzla beraber çıkacağız dedi. Pandemi sürecinde bu desteğin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan ÇEBİ, sezon sonuna kadar 400 bin dolar, önümüzdeki sezon 900 bin dolar gelir bekliyoruz dedi. Kripto paraya da vurgu yapan ÇEBİ, kripto para kullanımı yaygınlaşmakta, bir çok alanda kullanılmaktadır dedi.

Meriç Özadak
Meriç Özadak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon lisans ve Next Akademi yüksek lisans mezunudur. Video ajansı vidyozz'un kurucusudur.