Pentagon tanımlanamayan cisimlerle (UFO) ilgili yeni bir açıklama yaptı

pentagon ufo tanımlanamayan cisim
Pentagon daha önce yayınlanan UFO görüntülerinin gerçek olduğunu duyurdu.

Pentagon Savunma Bakanlığı ‘’tanımlanamayan hava olayları’’ adında yeni görüntüler paylaştı. Savunma bakanlığının yaptığı paylaşımda UFO’ların olma ihtimali üzerinde duruluyor. Ancak yine de 3 farklı görüntü paylaşan Pentagon, olayları tanımlanamayan cisimler olarak nitelendiriyor.

Savunma bakanlığı görüntüleri ilk olarak Pazartesi günü ortaya çıkardı. Dünya üzerinde de büyük ses getiren görüntüler bir anda dünya gündeminin değişmesine sebep oldu. Ayrıca bakanlık sadece bir video da paylaşmadı. Farklı yıllarda gerçekleşen tam 3 ayrı görüntüyü kamuoyu ile paylaştı. Donanma pilotları tarafından çekilen görüntülerde kimliği belirsiz cisimler olduğu gözlemlendi.

Donanmanın paylaştığı görüntülerin ilki yaklaşık 16 yıl önceye ait. 2004 yılında çekilen görüntülerde olay Pasifik Denizi’nde yaşandı. 100 mil açıklarda gezen donanma uçakları farklı bir cismi kayıt altına aldılar. Daha sonrasında olayla ilgili bir pilot The Times’a açıklama yaptı. Pilot, ‘’Bu zamana kadar gördüğüm en hızlı hareket eden cisimdi’’ açıklamasını yaptı.

Diğer iki video ise 2015 yılına ait. Pentagon paylaştığı bu video da havada hızla hareket eden cisimler olduğunu söylüyor. Görüntüyü çeken pilotlar kendi aralarında konuşarak durumu hayretlikle izlediklerini dile getiriyor. Pilotların da anlam veremediği görüntüleri Amerika Savunma Bakanlığı henüz yeni paylaşıyor.

Pentagon Paylaştığı Görüntülerde UFO İddiası Dikkat Çekti

Pentagon paylaştığı görüntülerle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Tanımlanamayan cisimler olarak gözükse de insanların aklına UFO olabileceği sorusu geldi. Yaşanılan belirsizlik nedeniyle Amerika Savunma Bakanlığı devreye girmek zorunda kaldı.

Savunma Bakanlığı sözcüsü Gough, görüntüleri kamuoyu ile paylaşan isim oldu. İnternette dolaşan videolardan sonra Pentagon’un açıklamak yapmak zorunda kaldığını iletti. Gough yaptığı açıklamada,

İnternette dolaşan videoların gerçek olup olmadığını bilemiyoruz. Daha fazla görüntülerin olduğu konusunda yanlış bilgilendirmeler olabilir. Yanlış anlaşılmaları ve spekülasyonlara fırsat vermemek için görüntüler paylaşıldı. Biz görüntüleri tanımlanmamış cisimler olarak görüyoruz.

Dünya Görüntüleri Uzaylı Olarak Görüyor Mu?

Dünya’nın farklı bir şekilde yorumladığı olayda, kimi uzmanlara göre Pentagon, görüntülerin hepsini yayınlamadı. Kimine göre ise, paylaşılan görüntüler UFO’lara ait. Ancak uzmanlara göre farklı cisimler olabileceği düşünülüyor.

Savunma Bakanlığı’nın görüntüleri paylaşmasından sonra dünya gündemine yeniden UFO’lar gelmiş oldu. Halk arasında UFO olabileceği kanaati yer aldı. Ancak yetkililerin net bir şey söylememesi olayı havada asılı bıraktı.

Meriç Özadak
Meriç Özadak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon lisans ve Next Akademi yüksek lisans mezunudur. Video ajansı vidyozz'un kurucusudur.