Snowden: “Hükümetler daha fazla güç elde etmek için korona virüsü kullanacak”

Edward Snowden Uyardı

Sürdürülebilir Güç

Edward Snowden (Ünlü bilgisayar uzmanı) korona virüs pandemisiyle boğuşan herkes için korkunç bir uyarısı var: Otoritelerin daha fazla güç elde etmek için virüsü kullanmasına izin vermeyin!

Snowden, Vice TV’ye yaptığı açıklamada, acil durum yasalarının yükselişini, artan gözetlemeleri ve hükümetlerin pandemi ile rahatsız edici bir güç yakalamak için sivil hakları askıya almanın diğer yollarını aradıklarını gördüğünü söyledi ve bu hükümetlerin arkasındaki liderlerin koronavirüs salgını nihayet gerilediğinde yeni keşfedilen gücü bırakmalarını beklemediğini de ekledi.

 

Geciken Tepki

Snowden, küresel bir salgının kolayca tahmin edilebilir olduğunu savundu çünkü bilim adamları ve istihbarat teşkilatları uzun süredir alarm zilleri çalıyorlardı. Özellikle acil gözetimi yeni uygulamanın rahatsız edici bir oyun olduğunu savunuyor.

Snowden Vice’a “Otoriterlik yayıldıkça, acil durum yasaları çoğaldıkça, haklarımızı feda ettikçe, daha az liberal ve daha az özgür bir dünyaya tutuklu kalma özelliğimizi kaybediyoruz.” dedi.

 

Baskı Mimarisi

Sonuçta Edward Snowden , yeni acil durum yetkisi iddia eden dünya liderlerinin pandemi sona erdikten sonra onlara tutunacağından korkuyor.

Edward Snowden açıklamalarında şunları belirtti: “Gerçekten bunun 1. ya da 2. dalga olduğuna inanıyor musun? Koronavirüs’ün 16. dalgası uzun süre önce unutulmuş bir anıdır. Bu deneyimler korunmayacak mı? Bir veri seti tutulmayacak mı? Nasıl kullanılırsa kullanılsın, inşa edilen şey baskı mimarisidir.”

 

 

Kaynak: futurism.com

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.