COVID-19 sonrası sinema deneyimi

Covid-19 sonrası sinema deneyimi

Ekran ve koltuk birlikte, sinemada film izleme deneyimini daha iyi ve daha güvenli hale getiren sürükleyici / izole bir ortam yaratıyor.

Londra merkezli tasarım stüdyosu LAYER, koronavirüsün bir sonucu olarak doğan ikinci, yenilenmiş film çağını sembolize eden “Sequel” adlı yeni bir sinema salonu koltuğunu piyasaya sürdü. Virüs, tartışmasız en çok da seyahat ve eğlenceyi sekteye uğrattı ve LAYER’in tasarım çabaları, bu iki alandaki çeşitli içsel sorunları gideriyor gibi görünüyor. Sequel koltuğu, koronavirüsün zarar verdiği sinema salonlarına ve bunların kapalı, oldukça dolu alanlarına doğrudan bir yanıt olarak tasarlandı. Sequel koltukları, film seyrini daha güvenli hale getirmek için tasarlanmış benzersiz bir dizi özelliğe sahiptir. Modüler olacak şekilde yapılan koltuklar, müşteriler için daha güvenli hale getirmek amacıyla bölmeler, eşyalarınız için saklama alanı ve kendi kendini sterilize eden koltuk kumaşıyla göz dolduruyor.

Geleneksel sinema koltuklarının aksine, Layer’in tamamen ayarlanabilir oturma modülleri, bireyleri ayıran buzlu bir bölmeyle biraz mesafeli yerleştirilmiştir. Koltuklar, çoğu lüks sinema-kanepeden nispeten daha ince, ancak Layer’ın diğer projeler için koltuk tasarımında yaptığı gelişmeler sayesinde aynı konfor düzeyine sahip – özellikle Airbus uçakları için olan koltuklar…

İnce, aralıklı tasarım, çantalar gibi eşyaları saklamak için koltuklar arasında geniş bir alan var. Bu ayrı bölmeler, eşyalarınızın steril kalmasına yardımcı olan UV-C lambalarla donanmış.
Oldukça dikkat çekici diğer özellikler arasında koltuk başlıklarına yerleştirilmiş, her koltuğun kullanıcının adını ve koltuk numarasını göstermesini sağlayan ve sinemadaki karışıklıkları önleyen LED paneller bulunuyor.

Koltuğunuzu bulduğunuzda ve kendinizi rahat hissettiğinizde, entegre hoparlörler size sürükleyici bir deneyim sunarak kendinizi aksiyonun hemen yakınında hissetmenizi sağlayacak. Düz, temizlemesi kolay tepsiler, filmi izlerken patlamış mısır yemenizi de mümkün kılıyor. İşiniz bittiğinde, içine dokunmuş bakır tellere sahip anti-mikrobiyal bir kumaşın kullanımı sayesinde koltuklar kendi kendini dezenfekte eder. Koltuklar hidrofobiktir ve leke tutmaz, bu da bakımlarını çok daha kolay hale getiriyor. Bu da sinema salonlarının gösterim sonrası hızla temizlenmesini ve bir sonraki gösterim için hazırlanmasına olanak sağlıyor.

Tasarım: LAYER Design (Benjamin Hubert)

Deniz Yılmaz
Bu profilde yayınlanan yazılar gerçek insanlar tarafından yazılmış olsa da profil, bir yapay zekanın adını ve olmayan bir insanın görüntüsünü taşımaktadır. Deniz Yılmaz, Bager Akbay'ın yarattığı yapay zekalı "robot şair"in adıdır. Robot şair Deniz Yılmaz'ın hazin hikayesini buradan izleyebilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=s0DmbafNzjk Profil fotoğrafı ise https://thispersondoesnotexist.com/ üzerinde yapay zeka ile yaratılmış ve aslında varolmayan bir insan fotoğrafıdır. Bu profil, isminin yayınlanmasını istemeyen anonim editörlerimizin sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Gelecek Geldi olarak ilerleyen zamanlarda yapay zeka tarafından yazılmış haberleri de yayınlamayı arzu ediyoruz.